• Zamagurská Superstar - žltý deň

7. 6. 2018

7. júna sa v mestskej knižnici uskutočnila súťaž v speve - Zamagurská Superstar. Súťaže sa zúčastnili deti z MŠ Malá Franková, MŠ Červený Kláštor, MŠ Haligovce a MŠ Spišská Stará Ves. Porota mala neľahkú úlohu, no nakoniec vybrala výhercov. Ďakujeme všetkým za účasť.

• Beseda s policajtmi - zelený deň

6. 6. 2018
  • Súťaže a hry - modrý deň

5. 6. 2018
  • Návšteva hasičov - červený deň

4. 6. 2018
  • Karneval - biely deň

1. 6. 2018

Tak, ako po minulé roky, aj tento rok sa naša materská škola na Deň detí premenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej sa stretli rozprávkové bytosti - princezné, Elzy, kovboji, Máša, ale i zvieratká - motýle, lienky a i. Deti predviedli svoje masky prechádzkou cez naše mesto. Zastavili sme sa v cukrárni na zmrlinu a v triedach čakali pre deti sladké darčeky. Okrem sladkých maškŕt, dostali ešte jeden výnimočný darček od zástupcov mesta, a to, novú telocvičnu a hojdačky.

Veru, bol to krásny karnevalový deň.

• Čo už vieme, ukážeme!

30. 5. 2018

V triede Motýľov sa uskutočnila 30. mája otvorená hodina pre rodičov pod vedením p. zástupkyne A. Boženskej a p. učiteľky K. Soľavovej. Predškoláci ukázali rodičom svoje schopnosti a zručnosti. Názov vzdelávacej aktivity bol "Vlk a sedem kozliatok." Deti pod vedením svojich učiteliek danú rozprávku krásne zdramatizovali.

• FAREBNÝ TÝŽDEŇ V MŠ

23. 5. 2018

VÁŽENÍ RODIČIA, MILÉ DETI!

Od 01.06. 2018 začíname "FAREBNÝ TÝŽDEŇ". Pre nováčikov - celý týždeň sa každý deň bude vyznačovať inou farbou, deti a dospelí v materskej škole budú mať odev príslušnej farby: tričko, blúzka...

Piatok (01.06.) - BIELY DEŇ a zároveň KARNEVAL

Pondelok (04.06.) - ČERVENÝ DEŇ

Utorok (05.06.) - MODRÝ DEŇ

Streda (06.06.) - ZELENÝ DEŇ

Štvrtok (07.06) - ŽLTÝ DEŇ

Tešíme sa a ďakujeme za spoluprácu.

• Motýle v materskej škole

21. 5. 2018

Do každej triedy sme dostali larvy, ktoré sme pozorovali, ako sa zakuklili a nedočkavo čakali, kedy sa z nich vyliahnú motýle. Zodpovedne sme sa o nich starali a 21. mája sme motýliky na školskom dvore vypúšťali.

• DEŇ MATIEK

20. 5. 2018

Dňa 20. mája sa konalo vystúpenie pri príležitosti Dňa matiek v kultúrnom dome.

• DEŇ MATIEK V TRIEDE SLIMÁČIKOV

16. 5. 2018
  • Divadlo SARUS

16. 5. 2018

Dňa 16. mája nás navštívilo divadlo SARUS z Prešova s predstavením Ferdo Mravec.

• Vyhodnotenie súťaže Kostelničákov ornament 2018

30. 4. 2018

Naši predškoláci sa zúčastnili 15. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže detí a mládeže - Kostelničákov ornament.

30. apríla 2018 sa uskutočnila vernisáž výstavy Kostelničákov ornament 2018 s odovzdavaním cien v kultúrnom dome.

Výhercovia školského kola: Michal Pješčák, Kristína Kroláková, Laura Zelinová, Ema Krempaská, Rebeca Bolcárová.

V medzinárodnom kole získal 1. miesto Michal Pješčák a 2. miesto Kristína Kroláková.

• Vtáčie búdky

9. 4. 2018

Dňa 9. apríla nás navštívili zamestnanci PIENAP-u, ktorí v areáli MŠ umiestnili vtáčie búdky.

• Recitačná súťaž

28. 3. 2018

Dňa 28. marca sa uskutočnila recitačná súťaž "MALÝ RECITÁTORIK" v knižnici pod vedením p. uč. Kostkovej. Súťažilo sa v 3. kategóriach - 1. trieda Slimáčikov, 2. trieda Lienok, 3. trieda Motýľov. Porotu tvorili: p. zástupkyňa Boženská, p. uč. Soľavová, p. knihovníčka Dlhá a deti z MŠ: Ryan Kozub a Natália Jabrocká.

Výhercovia:

Trieda Slimáčikov: 1. E. Kronová, 2. S. Zavacký, 3. Z. Švienta

Trieda Lienok: 1. O. Hutník, 2. M. Koňuch, 3. J. Gurovičová

Trieda Motýľov: 1. L. Zelinová, 2. M. Horník, 3. R. Bolcárová

• Otvorená hodina v II. triede

21. 3. 2018

Dňa 21. marca sa v triede Lienok uskutočnila otvorená hodina pre rodičov pod vedením p. uč. Tomalovej. Vzdelávacia aktivita bola zameraná na rozvoj grafomotoriky - kreslenie oválu.

• Darujte nám 2 % z dane

Vážení rodičia a priatelia MŠ!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít.

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu v MŠ
    • skvalitnenie vybavenia MŠ

Ďakujeme.

• MOBILNÉ PLANETÁRIUM

12. 3. 2018

Dňa 12. marca 2018 sa v priestoroch CVČ objavila ,,hviezdna obloha”, ktorú mohli deti objavovať príchodom mobilného planetária. Prostredníctvom rozprávky "Zvieratká a planéty" spoznávali prostredie vesmíru.

• Návšteva infocentra PIENAP-u

9. 3. 2018
  • 9. 3. 2018

Aktualizovali sme modul Platba za stravu

• SÚŤAŽ V SKLADANÍ TANGRAMU

7. 3. 2018

Dňa 7. 3. 2018 sa v našej MŠ uskutočnila súťaž v skladaní tangramu, ktorej sa  zúčastnili deti II. a III. triedy.